Men
1 22 Nathan Blackmore Flamme Rouge Cycling Team 2
2 2 Felix Barker ActiveEdge Race Team 2
3 16 Charles Kennedy-Scott Cycling Club Hackney 2
4 24 Neil Pearson Gemini BC 2
5 13 Matthias Barnet Cycle Team OnForm 2
6 47 Matthew Carter Velo Schils - Interbike RT 2
7 41 Jake Towler Strada-Sport 2
8 33 Robert Staines Pedal Power Cycles Ipswich 2
9 17 Charles Jones DAP Cycling Club 2
10 54 Billy Fadden Flamme Rouge Cycling Team 3
11 23 Matthew Humpage Flamme Rouge Cycling Team 2
12 42 Oliver Wood Strada-Sport 2
13 43 James Street Team LDN 2
14 5 Stephen Fuller Cambridge CC 3
15 34 William Drury Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
16 48 Ian Perry Velo Schils - Interbike RT 2
17 18 Stephen Messenger East London Velo 3
18 40 Seb Herrod Strada-Sport 2
19 32 James Sherwood Orwell Velo 3
20 46 Douglas Allen Velo Schils - Interbike RT 3
21 52 Saul Busby - Cozic 6AM Cycling 3
22 29 Paul Miller Maldon & District CC 2
23 12 Ryan Savage Crest Cycling Club 2
24 15 Ieuan Woods Cycle Team OnForm 2
25 19 Michael Bell Fast Test Racing Team 3
26 9 Leon West CC Sudbury 4
27 38 Mike Smith Rapha Cycling Club 2
28 44 David Dalrymple The 5th Floor Cycle Club 2
29 39 Matt Watson RockandRoadBikes-Ellisix Racing 2J
30 6 Bjorn Krylander Cambridge CC 3
31 21 Toby Miles Finchley Racing Team 2
32 4 Andrew Diplock Cambridge CC 3
33 28 Martin Smith London Phoenix CC 2
34 30 Matthew Day Orwell Velo 2
35 3 Liam Fenner API-Metrow/Bodyby JR 2
36 37 Jeremy Perks Rapha Cycling Club 2
37 55 Jonas Rooze Team LDN 2
DNF 1 Anthony Attwood Abellio - SFA Racing Team 3
DNF 7 James Newton CC Sudbury 3
DNF 8 Jose Vicente-Garcia CC Sudbury 3
DNF 10 Nick Boyle Chelmer CC 3
DNF 11 Jonathan Earnshaw Cranleigh Cycling Club 4
DNF 14 Kieran Jarvis Cycle Team OnForm 2
DNF 20 Cai Davies Finchley Racing Team 2
DNF 31 Charles Newman Orwell Velo 4
DNF 35 Thomas Battrum Rapha Cycling Club 2
DNF 36 Steve Noel Rapha Cycling Club 3
DNF 45 Alan Groves VC Revolution 4
DNF 49 Phillip Hatcher Videre Race Team 3
DNF 50 Andrew Braithwaite West Suffolk Wheelers 4
DNS 25 Ross Finlay Islington Cycling Club 3
DNS 26 Antoine Magaud Islington Cycling Club 2
DNS 27 Dexter Mansel-Thomas Lee Valley Youth Cycling Club 2J
DNS 51 Kieran Collins Army Cycling Union 4
DNS 53 Ryan Litterick Private Member 4

Women
1 8 Francesca Hall DAP Cycling Club W2
2 13 Nicole Oh Les Filles Racing Team W2
3 15 Gemma Melton Pedal Power Cycles Ipswich W2
4 21 Polly Mason DAP Cycling Club W2
5 3 Anna Marie Hughes 1904 RT W2
6 17 Donna Dale Walden Velo W3
7 22 Helen Bridgman 1904 RT W3
8 2 Michelle Arthurs-Brennan 1904 RT W2
9 1 Caroline Humphries Private Member W3
10 9 Sophie Holmes Datalynx-Parenesis Cycling W2
11 10 Miriam Bullock East London Velo W2
12 14 Nicola Lynch Newmarket Cycling & Triathlon Club W4
13 19 Ruth Stapleton St Neots CC W3
14 20 Isabella Torrie Liv Awol W3
15 23 Jennifer Lake Lovelo Squadra Donne W2
16 12 Lizzie Jenkins Islington Cycling Club W4
DNF 4 Vivienne Tomlin 1904 RT W2
DNF 5 Francesca Derbyshire Army Cycling Union W2
DNF 7 Holly Hoy Cycle Team OnForm W2
DNF 11 Kirstin Hamilton Ipswich Bicycle Club W2
DNS 6 Louise Wren Private Member W4
DNS 16 Emma Dunk Se20 RT W3
DNS 18 Gemma Hobson URDT W3