Position Name Club/Team Name Cat.
1 Jake Hales Spirit Tifosi Racing Team Elite
2 Barnabas Purbrook Nuun-Sigma Sport-London RT Elite
3 Tom Hargreaves Nuun-Sigma Sport-London Elite
4 Matthew Exley Flamme Rouge Cycling Team 1st
5 Joe Hill ActiveEdge Race Team 1st
6 Timothy Lynch London Dynamo 2nd
7 James Moss Nuun-Sigma Sports-London 2nd
8 Morris Bacon DAP Cycling Club Elite
9 Jamie Francis ActiveEdge Race Team 1st
10 Mark Richards DAP Cycling Club 1st
11 Craig Nicholls API-Metrow/Bodyby JR 2nd
12 Charlie Passfield Spirit Tifosi Racing Team 1st
13 Colin Peck Chelmer CC 2nd
14 Daniel McDermott Private Member 1st
15 Rhys Clegg PMR 1st
16 Antoine Magaud Islington Cycling Club 2nd
17 Ashley Cox Flamme Rouge Cycling Team Elite
18 Paul Miller Maldon & District CC 2nd
19 Andrew Hastings Haste cc 3rd
20 Toby Miles Finchley Racing Team 2nd
21 Dale Johnston Velo Schils - Interbike RT 2nd
22 Jeremy Perks Rapha Cycling Club 2nd
23 Oliver Wood Strada-Sport 2nd
24 Robert Moore Nuun-Sigma Sport-London RT 1st
25 Robert Matthews Redbridge CC 2nd
26 David Hewett Private Member Elite
27 Mark Barningham ViCiOUS VELO 2nd
28 James Street Team LDN 2nd
29 Eliot Ward Private Member 1st
30 Tom Wiley Team LDN 1st
31 Oliver Hayward Holohan Coaching Race Team 1st
32 Liam Fenner API-Metrow/Bodyby JR 2nd
33 Jordan Calcutt Islington Cycling Club 2nd
34 Matthew Humpage Flamme Rouge Cycling Team 2nd
35 Nathan Blackmore Flamme Rouge Cycling Team 2nd
36 Sam Christy London Dynamo Elite
37 Michael Krukov Team LDN 1st
38 Kevin Nelson Crawley Wheelers 2nd
39 Robert Staines Pedal Power Cycles Ipswich 2nd
40 Andrew Morris Team LDN 2nd
41 Dominic Schils Velo Schils - Interbike RT 1st
42 Thomas Battrum Rapha Cycling Club 2nd
43 Seb Herrod Strada-Sport 2nd
44 Tom Elwood Team LDN Elite
DNF James Madgwick Bloodwise QSW 2nd
DNF Joseph Halloran Cambridge CC 3rd
DNF Ryan Savage Crest Cycling Club 2nd
DNF Harley Matthews DAP Cycling Club 1st
DNF Andrew Taylor DAP Cycling Club 1st
DNF William Scott Flamme Rouge Cycling Team Elite
DNF Lukasz Szeloch Redbridge CC 3rd
DNF Simon Alexander Richardsons-Trek RT Elite
DNF Clay Davies RockandRoadBikes-Ellisix Racing 1st
DNF Ross Hallard Team LDN 2nd
DNF Matthew Carter Velo Schils - Interbike RT 2nd
DNF Thomas Barningham ViCiOUS VELO 2nd
DNF Timothy Torrie Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 1st
DNF Sean Donlea Bloodwise QSW 3rd
DNF Ben Tolett WWV 1st
DNF Jack Wyllie TAAP Cervelo 2nd
DNS Elliot Fullerton Bloodwise QSW 3rd
DNS Charles Salt Islington Cycling Club 3rd
DNS Timothy Holmes OCTAVE 2nd
DNS Ross Fawcett Pedal Power Cycles Ipswich 1st
DNS Toby Parnell Pro Cycle Hire UK Racing Team 2nd
DNS Rory Barrett Southborough & District Whls 1st
DNS Thomas Heal Strada-Sport 1st
DNS Roman Piotrowski Wolfe RT 1st