1 9 Jim Bradford ActiveEdge Race Team 1
2 10 Sam Christy London Dynamo E
3 29 Michael Krukov Team LDN 1
4 13 Ashley Cox Flamme Rouge Cycling Team E
5 36 James Moss Nuun-Sigma Sports-London 2
6 20 Ross Fawcett Pedal Power Cycles Ipswich 1
7 69 Andrew Taylor DAP Cycling Club 1
8 24 Elliot Harrison Crimson Orientation Marketing RT E
9 26 David Hewett Private Member E
10 18 Logan De Monchaux-Irons Meudon Pedal Heaven Le Col RT 2
11 30 Timothy Lynch London Dynamo 1
12 2 Morris Bacon DAP Cycling Club E
13 1 Joshua Aiken Pedal Power Cycles Ipswich 2
14 31 Harley Matthews DAP Cycling Club 1
15 38 Andrew Nichols Team B38 / Cycles In Motion 1
16 46 Sean Purser St Ives CC 2
17 32 Peter Merritt TBW23 Stuart Hall Gett Taxi 2
18 58 Oliver Wood Strada-Sport 2
19 44 Freddy Pett DAP Cycling Club 1
20 45 Roman Piotrowski Wolfe RT 1
21 42 Colin Peck Chelmer CC 2
22 17 David Dalrymple The 5th Floor Cycle Club 2
23 22 Jamie Francis ActiveEdge Race Team 1
24 19 Tom Elwood Team LDN E
25 25 Thomas Heal Strada-Sport 1
26 28 Dale Johnston Velo Schils - Interbike RT 2
27 59 Jon Woolrich Velo Sport Jersey 2
28 63 Elliot Haigh Loughborough Students CC 3
29 43 Jeremy Perks Rapha Cycling Club 2
30 47 Mark Richards DAP Cycling Club 1
31 67 Carl Fiford Islington Cycling Club 3
DNF 3 Mark Barningham ViCiOUS VELO 2
DNF 4 Matthew Exley Flamme Rouge Cycling Team 1
DNF 5 Thomas Battrum Rapha Cycling Club 2
DNF 6 Patrick Biel ZeroBC 2
DNF 8 Thomas Bowering ActiveEdge Race Team 1
DNF 11 Rhys Clegg PMR 1
DNF 14 Chris Crabtree Orwell Velo 2
DNF 16 Alexander Cross Meudon Pedal Heaven Le Col RT 2
DNF 34 Paul Miller Maldon & District CC 2
DNF 35 Andrew Morris Team LDN 2
DNF 41 Jody Paxman Team LDN 2
DNF 49 Connor Rumbles Strada-Sport 2
DNF 50 Ryan Savage Crest Cycling Club 2
DNF 52 Riley Searle Flamme Rouge Cycling Team 2J
DNF 56 Matthew Webster TAAP Cervelo E
DNF 61 Stephen Fuller Cambridge CC 3
DNF 62 Thomas Barningham ViCiOUS VELO 3
DNF 66 Elliot Fullerton Bloodwise QSW 3
DNF 68 Jonathon James Wild Side 707 Road Team 3
DNF 70 Andrew Diplock Cambridge CC 3
DNS 7 Nathan Blackmore Flamme Rouge Cycling Team 2
DNS 12 Will Corden Velo Runner 1
DNS 15 Andrew Critchlow 1904 RT 1
DNS 21 Gabriel Fowden Pedal Power Cycles Ipswich 2
DNS 23 Gary Freeman Pedal Power Cycles Ipswich 1
DNS 27 Kieran Jarvis Cycle Team OnForm 2
DNS 33 Toby Miles Finchley Racing Team 2
DNS 37 Craig Nicholls API-Metrow/Bodyby JR 2
DNS 39 Toby Parnell Pro Cycle Hire UK Racing Team 2
DNS 40 Charlie Passfield Spirit Tifosi Racing Team 1
DNS 48 Jonas Rooze Team LDN 2
DNS 51 William Scott Flamme Rouge Cycling Team E
DNS 53 Gregory Smith Finsbury Park CC 2
DNS 54 Benedict Thompson Team LDN 2
DNS 55 Timothy Torrie Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 1
DNS 57 Jamie Wimborne Cycle Team OnForm 2
DNS 60 Charlie Wright Strada-Sport 1
DNS 64 Adam Robertson University of Bath Cycling Club 2
DNS 65 Douglas Allen Velo Schils - Interbike RT 3