1 1 John Pritchard Private Member 3
2 5 Sean Dunlea Bloodwise QSW 3
3 36 Colin Ross Lea Valley CC 3
4 59 Thomas Russell Verulam CC 3
5 3 Jacob Clapp Army Cycling Union 3
6 77 Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club 3J
7 4 Joren Brook Barking & Dagenham CC 3J
8 45 Tom Yiangou Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
9 32 Paul Spiceley Glendene CC 3
10 27 Simon Higgs Essex Roads CC 3
11 31 Kevin Attreed Glendene CC 3
12 42 David Clark Orwell Velo 4
13 48 Thomas Shanney Redbridge CC 3
14 18 Aaron Stone Cycle Team OnForm 3J
15 53 Mark Powell Stowmarket & District CC 3
16 33 Chris Parker Ipswich Bicycle Club 3
17 10 Martin Canes Chelmer CC 3
18 44 Mark Harris Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
19 62 Paul Rogers Private Member 4
20 51 Lubomir Belak St Ives CC 3
21 73 Max Wilkins Barking & Dagenham CC 3J
22 17 Oliver Partner Colchester Rovers CC 3J
23 20 Matthew Hardcastle Cycling Club Hackney 3
24 37 Charlie Marshall Lee Valley Youth Cycling Club 3J
25 21 Rob Tutt Cycling Club Hackney 3
26 74 Charles Salt Islington Cycling Club 3
27 25 Ollie Williams East London Velo 3
28 71 Tim Brown North Road CC 4
29 35 George Kemp Lea Valley CC 3
30 7 Alistair Gurney CC London 3
31 6 Robert Speers Cambridge CC 4
32 72 Simon McCartney CC London 3
33 24 Damien Foy Eagle RC 3
34 39 Chris Hollis Maillot Noir CC 3
35 2 Anthony Aken 6AM Cycling 3
36 46 Andrew Moore Rapha Cycling Club 4
37 8 James Newton CC Sudbury 3
38 41 Frank Rawlins North Road CC 3
39 12 Paul Donegan Chelmer CC 4
40 60 Brad Lamb Victoria Cycling Club 3
41 29 Michael Bell Fast Test Racing Team 3
42 19 Frank Moore Cycling Club Hackney 3
43 26 Christopher Thomas East London Velo 3
44 15 Maximilian Eagle Chelmer CC 3
45 52 Alexander Ranscombe Stevenage CC 3J
46 50 Ross Taylor Southend Wheelers 4
47 49 Steve Sach Southend Wheelers 3
48 16 Tim Gentry Ciclos Uno 4
DNF 11 Damon Bond Chelmer CC 4
DNF 14 Nick Boyle Chelmer CC 4
DNF 23 Brendan O'Brien Eagle RC 4
DNF 28 Xander Styles Essex Roads CC 4
DNF 40 William Green Maldon & District CC 3
DNF 54 Chris Springall Strada-Sport 3J
DNF 55 Joshua Sykes Strada-Sport 3J
DNF 61 Luke Boyton Private Member 4J
DNF 76 Tim Ranscombe Stevenage CC
DNS 9 Steven Hubbard CC Sudbury 3
DNS 13 David Harding Chelmer CC 3
DNS 22 Nicholas Esser DAP Cycling Club 3
DNS 30 Daniel Drewery Fast Test Racing Team 3
DNS 34 Rob Bell Lea Valley CC 4
DNS 38 Andy Keene London Phoenix CC 3
DNS 43 Matthew Day Orwell Velo 3
DNS 47 Paul Brooks Rapha Cycling Club 3
DNS 56 Thomas Burgess Velo Schils - Interbike RT 4
DNS 57 Matthew Carter Velo Schils - Interbike RT 3
DNS 58 Steve Ogley Velo Schils - Interbike RT 3
DNS 63 Tomas Silvester Private Member 4
DQ 75 Elliot Fullerton Bloodwise QSW 3