Results from the Regional B Race (Finishers only)

Pos Name License Cat.

1 Matthew Carter 3rd
2 Sean Dunlea 3rd
3 Darren Rutterford 3rd
4 Matthew Watts 3rd
5 Ben Ewing 4th
6 Sam Baxter 3rd
7 Tom Yiangou 3rd
8 Matthew Day 3rd
9 Lukasz Szeloch 3rd
10 Caolan Stowe 3rd
11 Lucas He 3rd
12 Nicholas Esser 3rd
13 Aaron Stone 3rd
14 Adam Chamberlin 3rd
15 Sam Yates 3rd
16 Patrick Grant 4th
17 Chris Owen 3rd
18 Andy Bartelsmeier 4th
19 Calvert Churchill 3rd
20 Glenn Davey 3rd
21 David Clark 4th
22 Tim Guy 3rd
23 Philip Large 3rd
24 Phil Marler 4th
25 Michael Bell 3rd
26 Aidan Kerrigan 3rd
27 Lubomir Belak 3rd
28 Bradley Nelson 3rd
29 Elliot Fullerton 3rd
30 Thomas Abbott 3rd
31 David Husband 4th
32 Alex Pantelides 3rd
33 Clover Murray 2nd
34 George Macfarlane 3rd
35 Ben Howell 3rd
36 Louis Julian 3rd
37 Oliver Partner 3rd
38 Vincent Ellis 3rd
39 Joshua Sykes 3rd
40 Chris Springall 3rd
41 Chris Parker 3rd

Results from the National B Race (Finishers only)

Pos Name Club License Cat.

1 Steven Parsonage VC Norwich 2nd
2 Barnabas Purbrook Nuun-Sigma Sports-London RT 1st
3 Tom Fitzpatrick RTS RACING TEAM 1st
4 Oliver Robinson Team Wiggins Le Col 1st
5 Oliver Knight HMT Hospitals Giant Cycling Team 1st
6 Joseph Sutton Richardsons-Trek RT 1st
7 Jim Bradford ActiveEdge Race Team 1st
8 James Jenkins Richardsons-Trek RT Elite
9 Lawrence Carpenter Team Wiggins Le Col Elite
10 Matthew Clements Richardsons-Trek RT Elite
11 William Mapus-Smith The Bike Bar RT 2nd
12 Simon Alexander Richardsons-Trek RT Elite
13 Seb Herrod Strada-Sport 2nd
14 Morris Bacon DAP Cycling Club Elite
15 Timothy Torrie Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 2nd
16 Theo Modell Richardsons-Trek RT 1st
17 Andy Lyons API-Metrow/Bodyby JR 2nd
18 Dan McDermott 1st
19 Michael Krukov Team LDN 1st
20 Samuel Woodfield ActiveEdge Race Team Elite
21 Mark Richards DAP Cycling Club 1st
22 Freddy Pett DAP Cycling Club 1st
23 Leighton Oxley-Crisp Velo Schils - Interbike RT 2nd
24 Gabriel Fowden Pedal Power Cycles Ipswich 2nd
25 Dominic Schils Velo Schils - Interbike RT 1st
26 Tiago Fougo Strada-Sport 2nd
27 Thomas Power Richardsons-Trek RT 1st
28 Peter Merritt TBW23 Stuart Hall Gett Taxi 3rd
29 Andrew Taylor DAP Cycling Club 1st
30 Roman Piotrowski 2nd
31 Rhys Howells Richardsons-Trek RT Elite
32 Harley Matthews DAP Cycling Club 1st
33 Thomas Heal Strada-Sport 1st
34 John Mulvey ActiveEdge Race Team 1st
35 Benedict Thompson Team LDN 2nd
36 Michael Auger Iceni Velo 2nd
37 Tom Rowson Velo Schils - Interbike RT 2nd