1 Ross Fawcett Pedal Power Cycles Ipswich 2 @ 3 hrs 1 min 10 secs
2 Chris McNamara Nuun-Sigma Sport-London RT 1 @ 5 secs
3 Joshua Haasz Catford CC Equipe/Banks 1 @10 sec
4 Thomas Power Strada-Sport 1 @31 secs
5 James Rix Hosté TAAP Storck 1 @ 1 min
6 Jordan Peacock Wellingborough Cycles Race Team 1
7 Oliver W Bates Wellingborough Cycles Race Team 1
8 Ken Buckley Spokes BPC Racing 1
9 Michael Burke Welland Valley CC 1
10 Robert Ormond Morvelo Basso RT 1
11 Matthew Clements Catford CC Equipe/Banks 2
12 Tom Elwood CC London 2
13 Jack Waller Spirit Tifosi Racing Team 1
14 William Scott Flamme Rouge Cycling Team 1
15 Matthew Webster Catford CC Equipe/Banks E
16 Peter Cocker Giant Store Rutland / Wattbike 1
17 Ryan Visser Hosté TAAP Storck 1
18 Tom Fitzpatrick Private Member E
19 Neil Phillips Kibosh 2
20 James Jenkins Richardsons-Trek RT 1
21 James Dent St Neots CC 2
22 Barnabas Purbrook Nuun-Sigma Sport-London RT E
23 Sebastian Lewis Maison Du Velo-Storck Bikes UK 1
24 Josh Rock Finchley Racing Team 2
25 Dylan Thomas VC Meudon 1
26 Roy Chamberlain Team Corley Cycles 1
27 Vojtech Blazejovsky PMR@Toachim House 1
28 Jake Howes Team Vision Innovative Leisure 2
29 James O'Connell Regents Park Rouleurs 1
30 Jack Steel-Jessop Flamme Rouge Cycling Team 2J @ 1 min 12 secs
31 Mike Wragg CC Luton 2
32 James Hedley-Smith Verulam - reallymoving.com 2 @ 1 min 17 secs
33 Oliver Barbieri Spirit Tifosi Racing Team 1 @ 1 min 19 secs
34 Richard Wood TMG Horizon Cycling Team 2 @ 1 min 22 secs
35 Graham Crow Handsling Racing 1
36 Arlen Vartazarian Regents Park Rouleurs 2
37 James Moss MTS-Rapid Engineering NE 1 @ 1 min 29 secs
38 Joshua Burns Alé DMT Cipollini UK 1 @ 1 min 31 secs
39 Alexander Donaldson London Dynamo 1 @ 1 min 33 secs
40 Joshua Green Catford CC Equipe/Banks 1 @ 1 min 41 secs
41 Paul McGrath Verulam - reallymoving.com 2 @ 1 min 46 secs
42 Karl Baillie Giant Store Rutland / Wattbike 1 @ 1 min 55 secs
DNF Matthew Clarke Canyon UK E
DNF James Ambrose-Parish Cycle Team OnForm 2
DNF Robert Valdes Islington Cycling Club 2
DNF Gareth Turner Latchem Sunwise Race Team 1
DNF Hugo Evans North Road CC 2
DNF Tom Hargreaves Nuun-Sigma Sport-London RT E
DNF Justin Hoy Nuun-Sigma Sport-London RT E
DNF Lee Smith Nuun-Sigma Sport-London RT 2
DNF Barny Willard PB Cycle Coaching Racing Team 2
DNF Leighton Oxley-Crisp Velo Schils - Interbike RT 2
DNF Dominic Schils Velo Schils - Interbike RT E
DNF James Fox CC Luton 2
DNF Carl Fiford Islington Cycling Club 3
DNF Joshua Andrews Morvelo Basso RT 1
DNS Charles Walker Catford CC Equipe/Banks 1
DNS Luke Morgan CC Luton 2
DNS Matthew Exley Flamme Rouge Cycling Team 1
DNS Peter Hitt Hoops Velo 1
DNS Robert Moore Nuun-Sigma Sport-London RT 1
DNS Thomas Bowering PMR@Toachim House 1
DNS Thomas Scott-Collins Spirit Tifosi Racing Team 1
DNS Charlie Wright Strada-Sport 2
DNS Simon Norman Beds Road Race Team 2
DNS Barron Mendelssohn Contour Cycles Racing Team 3
DNS Cosmo Kedros WyndyMilla 3
DNS Thomas Smith West Suffolk Wheelers & Tri Club 3