Elite 1st 2nd 3rd
1 Neil Phillips Kibosh 2
2 Thomas Power Strada-Sport 2
3 Simon Alexander Richardsons-Trek RT E
4 Harley Matthews DAP Cycling Club 2
5 Josh Rock Finchley Racing Team 2
6 Thomas Beasley East London Velo 2
7 Michael Parry Verulam - reallymoving.com 2J
8 Robert Valdes Islington Cycling Club 2
9 Logan De Monchaux-Irons Cycling Club Hackney 3J
10 Rhys Clegg PMR@Toachim House 1
11 Vojtech Blazejovsky PMR@Toachim House 1
12 James Madgwick Bloodwise QSW 3
13 Kieran Jarvis Cycle Team OnForm 2J
14 James Hedley-Smith Verulam - reallymoving.com 2
15 Hugo Evans North Road CC 2
16 Kareem Akinnibi VC Londres 2J
17 Gregory Smith Finsbury Park CC 2
18 John Woyton Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
19 Samuel Allen Lee Valley Youth Cycling Club 2J
DNF Joshua Andrews Morvelo Basso RT 1
DNF Ben Selfe Lee Valley Youth Cycling Club 2J
DNF George Marshall Rapha Cycling Club 3
DNS William Raymond VC Londres 2J
DNS Charlie Wright Strada-Sport 2
Women
1 Melissa Brand Team Ford Ecoboost W2
2 Mathilde Pauls Sigma Sport.co.uk W1
3 Claire Hammond Twickenham CC W2
4 Tamala McGee London Phoenix CC W2
5 Francesca Hall Clay Cross Road Team W3
6 Claire Fisk Kinetic Cycles / Welwyn Racing W2
3rd & 4th
1 Olivier Hocini-Baud London Dynamo 4
2 Charles Kennedy-Scott Cycling Club Hackney 3
3 Ben Howell Strada-Sport 3
4 Jack Steven East London Velo 3
5 Matthew Bond Colchester Rovers CC 3
6 Kenneth Henning SD Racing Team 3
7 John Woyton Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
8 Robin Hawes Chelmer CC 3
10 Christopher Hezelgrave Cycling Club Hackney 3
11 Jamie Anderson North Road CC 3
12 Michael Bell Fast Test Racing Team 3
13 Samuel Thienel Glendene CC 3
14 Alex Chapman East London Velo 3
15 George Marshall Rapha Cycling Club 3
16 Elliot Banks Imperial College Cycling Club 3
17 Rob Saunders Rapha Cycling Club 3
18 Andrew Farndon Army Cycling Union 3
19 Peter Blencowe Cambridge CC 3
20 Edward Lee-Six Cambridge CC 3
21 Nicholas Candy North Road CC 4J
22 Calum O'Neill Finchley Racing Team 4
23 Daniel Pugh Southend Wheelers 4
24 Kevin Attreed Glendene CC 4
25 Thomas Battrum Rapha Cycling Club 3
26 Oliver Wood Strada-Sport 3J
27 Paul Stewart Hertfordshire Wheelers 3
28 Christopher Starr Strada-Sport 3
DNF Mark Alsop Maldon & District CC 4
DNF William Burgess The Bike Loft 3
DNF Chris Finch CC London 4
DNF Peter Fuller VC Norwich 4
DNF Stephen Grant Strada-Sport 3
DNF Andrew Harbourne North Road CC 4
DNF Richard Miller Watford Velo Sport 4
DNF Nicholas Palmer CC London 3
DNF Cliff Steele Brixton Cycles Club 3
DNF Lewis Taylor Ashford Road Cycling Club 3
DNF Stephen Clark Ipswich Bicycle Club 3
DNF Ben Turner Strada-Sport 3J
DNF Patrick McPhilemy SD Racing Team 3
DNS Richard Brierley London Phoenix CC 3
DNS Matt Cowan Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
DNS Andrew Davison Team LCUK 3
DNS Sean Dunlea Bloodwise QSW 3
DNS Ross Hallard Rapha Cycling Club 3
DNS Jack Hardwicke Strada-Sport 3
DNS Joe Leney API-Metrow/Bodyby JR 3
DNS Andrew Morris CC London 3
DNS Carlito Rendora Eagle RC 3
DNS James Sale Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
DNS Geoff Trimm London Dynamo 4