1 59 Michael Burke Welland Valley CC 1 @ 2 hours 25 mins
2 68 James Ambrose-Parish Lee Valley Youth Cycling Club 2J @ 2secs
3 44 Paul Hart Southend Wheelers 2
4 38 Matthew Garfield Peterborough Cycling Club 2
5 62 Martin Galpin Icknield Road Club 2
6 81 Paul Miller Velo Schils - Interbike RT 2
7 5 Gabriel Fowden Cambridge CC 2J
8 13 Mario Baumgartner Cycling Club Hackney 2
9 65 Luke Danckert Army Cycling Race Team (ACRT) 2
10 53 Chris Burns TMG Horizon Cycling Team 2
11 39 Vojtech Blazejovsky PMR@Toachim House 2
12 49 Zak Coleman Strada-Sport 2J
13 79 David Mitchinson Cycle Club Ashwell (CCA) 2 @ 7 secs
14 58 Mike Smith Velo Schils - Interbike RT 2
15 70 James O'Connell Regents Park Rouleurs 2J @ 9 secs
16 47 Lubomir Belak St Ives CC 3 @ 11 secs
17 50 Jali Packer Strada-Sport 2J
18 78 Barron Mendelssohn Cycle Club Ashwell (CCA) 3J
19 80 Harry Paine VCUK PH-MAS Cycling Team 2J
20 25 Gregory Smith Finsbury Park CC 2 @ 14 secs
21 35 James Sherwood Orwell Velo 3
22 15 Stephen Messenger East London Velo 3
23 51 Thomas Power Strada-Sport 2
24 77 Emmanuel Arthur Finsbury Park CC 3
25 42 Chris Ware Rapha Cycling Club 3 @ 20 secs
26 20 Nathan Howard Finchley Racing Team 3
27 57 Ian Perry Velo Schils - Interbike RT 3
28 52 Andrew Lowe Team Milton Keynes 2
29 82 Aleck Hornshaw Team Milton Keynes 2
30 56 Douglas Allen Velo Schils - Interbike RT 3 @ 30 secs
31 33 Martin Smith London Phoenix CC 2 @ 32 secs
32 61 Mark Barningham ViCiOUS VELO 2
33 28 Carsten Meilandt Lea Valley CC 2
34 72 Thomas Barningham ViCiOUS VELO 3
35 27 Simon Hance Ipswich Bicycle Club 3 @ 49 secs
36 30 David Veitch Lea Valley CC 3 @ 55 secs
37 1 Matthew Anderson API-Metrow/Bodyby JR 2 @ 1 min 10 secs
38 29 Paul Roberts Lea Valley CC 3
39 9 Will Hedden Crest Cycling Club 3 @ 2 mins 12 secs
40 17 Peter Blenkinsop Fast Test Racing Team 3 @ 2 mins 39 secs
41 41 Jeremy Perks Rapha Cycling Club 2 @ 3 mins
42 3 Harry Thompson Beeston Cycling Club 2 @ 3 mins 10 secs
43 48 Morris Bacon Strada-Sport 2 @ 3 mins 14 secs
44 6 Bjorn Krylander Cambridge CC 2 over 4 mins
45 8 John Mulvey Cambridge CC 2
46 16 Christopher Thomas East London Velo 2
47 14 Thomas Beasley East London Velo 2
DNF 21 Archie Wishart Finchley Racing Team 3
DNF 26 Robert Abbey Hemel Hempstead CC 2
DNF 31 Matthew Shepherd Lee Valley Youth Cycling Club 2J
DNF 45 Steve Sach Southend Wheelers 4
DNF 55 Oliver Edwards VC Revolution 2
DNF 71 Neil Daniels Private Member 3
DNF 73 Oliver Smee Team PB Performance 3
DNF 74 Mark Vooght Stevenage CC 3
DNF 75 Andrew Bonsall WyndyMilla 3
DNF 76 Chris Huey Private Member 3
DNF 83 Martin Banfield London Dynamo 3
DNS 2 Greig Burt Beeston Cycling Club 2
DNS 4 Peter Blencowe Cambridge CC 3
DNS 7 David Lee Cambridge CC 3J
DNS 10 Charlie Passfield Cycle Club Ashwell (CCA) 1
DNS 11 Matthew Porter Cycle Club Ashwell (CCA) 4
DNS 12 William Smith Cycle Club Ashwell (CCA) 2
DNS 18 Samuel Woodfield Rockingham Forest Whls 3
DNS 19 Osama Assem Finchley Racing Team 3
DNS 22 Alex Cohen Finsbury Park CC 3
DNS 23 Anthony Jarrett Finsbury Park CC 2
DNS 24 Richard Pizzey Finsbury Park CC 3
DNS 32 Simon Johnson London Phoenix CC 2
DNS 34 Steven Faber North Road CC 4
DNS 36 Andrew Brinkley OVB 2
DNS 37 Chris McNaughton OVB 2
DNS 40 Adam Norris Pro Cycle Hire UK Racing Team 3
DNS 43 Leon Woodcock Rapha Cycling Club 4
DNS 46 Ben Willy Southend Wheelers 4
DNS 54 Charlie Wright VC Norwich 2
DNS 60 Ben Smith Welwyn Wheelers CC 2
DNS 63 Julian Mills Club Corley Cycles 2
DNS 64 Alex Anderson VC Equipe - Flix 1
DNS 66 Kristian Woolf Bush Healthcare CRT 2
DNS 67 Nicholas Vincent Lovelo Cinelli RT 2